Laboratoria i punkt pobrań: Poznań, Plac Kolegiacki 12 C

Pn – Pt : - 7:00 - 13:00

So - Nd : - Nieczynne


LABORATORIA

 

Referencyjne laboratoria medyczne Wielkopolskiego Centrum Medycyny Podróży w Poznaniu wykonują wysokospecjalistyczne badania z zakresu parazytologii medycznej.

Zawarcie umów dotyczących stałej współpracy laboratoriów z WCMP umożliwia rozszerzenie oferty wykonywanych badań partnerskim placówkom diagnostyki laboratoryjnej w całej Polsce bez dodatkowych kosztów zakupu aparatów i odczynników.

Laboratoria WCMP oferują ponad 70 badań diagnostycznych (pakiety tropikalne podstawowe i rozszerzone), w tym mikroskopowe badanie krwi i kału oraz badanie płynów ustrojowych (surowica, płyn mózgowo-rdzeniowy, płyn stawowy, płyn z przedniej komory oka, BAL) referencyjną metodą Western blot i metoda immunofluorescencji w kierunku rodzimych i egzotycznych chorób pasożytniczych i infekcyjnych.

Poza tym w laboratoriach medycznych WCMP wykonywane są wysokospecjalistyczne badania kobiet ciężarnych i noworodków w kierunku toksoplazmozy wrodzonej i innych chorób z grupy TORCH oraz pakiety badań dla grup zawodowych wysokiego ryzyka takich jak m.in. leśnicy, myśliwi i weterynarze.

 

Kadra laboratoryjna

X